• Záujmové útvary na našej škole

V školskom roku 2020/2021 krúžková činnosť pozastavená z dôvodu COVID-19.

Názov záujmového

útvaru

Vedúci záujmového

útvaru

Deň

a čas

Tanečný krúžok

Krúžok šikovných rúk

Počítačový krúžok

Krúžok anglického jazyka

Športové hry

Projekty školy a súťaže v školskom roku 2020/2021

Európsky týždeň mobility.

21.9.2020 do 9.10.2020 - Do školy na bicykli.

Projekty školy a súťaže v školskom roku 2019/2020

20.9.2019 - Európsky týždeň mobility

21.10.2019 - Deň jabĺk

21.október bol vyhlásený za Medzinárodný deň jabĺk, ktorý si i my každoročne pripomíname v rámci školského projektu Zdravý životný štýl. Ani tohto roku to nebolo inak. Pre našich žiakov boli pripravené rôzne aktivity, ktoré sme si nazvali "jabĺčkové". Žiaci všetkých ročníkov mali možnosť sa do týchto aktivít zapojiť a tak ukázať svoju tvorivosť, nápaditosť a šikovnosť.

Projekt "Záložka do knihy spája školy"

V mesiaci október sa naša škola zapojila do projektu Záložka do knihy spája školy. Touto cestou nám bola pridelená partnerská základná škola Chodov. Školu navštevuje 50 žiakov a do projektu sa zapojilo 30 detí. Záložky ktoré žiaci vyhotovia na vyučovacích hodinách si navzájom prepošleme. Výmenou záložiek môžeme využiť k nadviazaniu spolupráce a kontaktov so ZŠ Chodov.

19.11.2019 - Bubnovačka

Cieľom je pripomenúť všetkým, že aj detí majú svoje práva na ochranu pred rôznymi formami násilia. Deti sú bezbranné a potrebujú veľa lásky. No žiaľ, nie všetky tak aj môžu žiť. Mnohé existujú v podmienkach ľahostajnosti, nezáujmu, domáceho násilia, psychického a fyzického týrania a zneužívania.

26.11.2019 - Umenie nás spája - II.ročník projektu

Program:

- výtvárné a tvorivé aktivity

- čítanie - práca so slovom

- návšteva múzea A. Lesznai

- kultúrny program - divadielko, spev, tanec

Reklamná a propagačná súťaž s názvom "Recyklokoše na triedený odpad"

Účelom súťaže organizovanej spoločnosťou ENvI - PAK, a.s. v rámci propagačnej kampane , ktorej cieľom bolo vytvoriť návrhy série košov na triedený zber a zvýšiť povedomie o triedení odpadu, recyklácii a ochrane životného prostredia. Aj naša škola získala ocenenie za Personalizované recyklokoše.

Projekty školy v školskom roku 2018/2019

Hovorme o jedle - environmentálny projekt na podporu zdravého životného štýlu

Týždeň zdravej výživy - projekt zameraný na propagáciu zdravého stravovania

Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. ročníka, projekt realizovaný od septembra 2018

Naše malé krajinky - cieľom eTwinning projektu je spracovať dôležité informácie o našich mestách, mestečkách a dedinách, v ktorých žijeme. Projekt prezentuje krásu našej domoviny cez fotky, albumy, interaktívne aktivity, projekt realizovaný od septembra 2018

Projekt "Chceme dýchať čistý vzduch"

Prestávky s knihou - prezentačný projekt žiakov primárneho vzdelávania zameraný na rozvíjanie čitateľskej gramotnosti.

Do školy na bicykli - projekt je zameraný na dopravnú výchovu žiakov 1.-4. ročníka

Projekty a ich realizácia

Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave

Národné pedagogické múzeum a knižnica J. A. Komenského v Prahe

vyhlasujú k Medzinárodnému mesiacu školských knižníc 2015

6. ročník česko-slovenského projektu

pre základné školy a osemročné gymnáziá

Záložka do knihy spája školy: Múdrosť ukrytá v knihách

Medzinárodný mesiac školských knižníc (International School Library Month) vyhlásil v roku 2008 James Henri, prezident Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (International Association of School Librarianship), pri príležitosti 10. výročia Medzinárodného dňa školských knižníc (International School Library Day).

Cieľ česko-slovenského projektu

Nadviazanie kontaktov medzi českými a slovenskými základnými školami a osemročnými gymnáziami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh. Žiaci vytvoria záložky do knihy, na ktorej ľubovoľnou technikou stvárnia tému česko-slovenského projektu múdrosť ukrytá v knihách, a vymenia si ju s partnerskou školou z Českej republiky. Výmenu záložiek môžu školy využiť k nadviazaniu spolupráce, kontaktov alebo poznávaniu života žiakov v Českej republike a zároveň aj ako prierezovú tému do Školského vzdelávacieho programu alebo ako súčasť školského projektu.

____________________________________________________________________________________

Zber plastových vrchnákov z PET fliaš

Tento zber neorganizujeme za účelom zhodnotenia, ale vrámci ochrany prírody.

Zbierame baterky

Naša škola sa zapojila do projektu "Zbieram baterky". Cieľom tohto projektu je upozorniť na zber, separáciu a zhodnotenie prenosných batérií a akumulátorov.

Nepotrebné baterky už deti môžu nosiť do školy, kde ich vhodia do pripravených špeciálnych recykloboxov umiestnených na chodbách školy.

EKOSTOPA

Základom programu je internetový kalkulátor, pomocou ktorého, spolu so žiakmi, vypočítate vplyv vašej školy na životné prostredie planéty v 8 hlavných kategóriách spotreby:

• Elektrina
      • Kúrenie
      • Voda
      • Stravovanie
      • Odpad
      • Doprava
      • Budovy a pozemky
      • Nákup a vybavenie

Preskúmate, čo je dôležité a ktoré aktivity sú kľúčové. Zistíte, akú časť svojej stopy získavate v škole. Vyzbrojíte sa poznaním, ktoré vám pomôže v snahe zmeniť svoje návyky a žiť iba na 1 planéte Zem!

Počítanie ekologickej stopy môže byť veľmi náročnou a komplexnou úlohou. V súčasnosti sa používa ako základný merateľný ukazovateľ trvalo udržateľného rozvoja. Je to však aj veľmi názorná a účinná edukačná metafora. V spolupráci s anglickými kolegami sme pre vás pripravili program, ktorý je prispôsobený podmienkam slovenských škôl a potrebám učiteľa